kladiva DEHACO IBEX HS

Typová řada hydraulických kladiv DEHACO IBEX HS je inovovaná nejvyšší výkonová řada hydraulických kladiv DEHACO. Jsou to vysoce výkonná a odolná "těžební" kladiva, která jsou dimenzována na každodenní trvalé nasazení při těžbě a rozrušování hornin, při rozsáhlých demoličních pracech. Určeny jsou pro bagry od 30 do 100 tun hmotnosti bagru. V rámci modernizace byl přepracován obal kladiva, byly přidány kontrolní otvory umožňující okamžitou letmou kontrolu upevnění hydraulických hadic a těsnosti kladiva. Kladiva po doinstalaci speciálního kitu umožňují práci kladiva pod vodou

IBEX HS-série (Hydraulic Silenced - Hydraulické Tlumení)
Řada IBEX HS se skládá ze 4 modelů, tyto zcela hydraulické bourací kladiva jsou vybaveny PAA systémem (Výkonný tlumící akumulátor) a OTC-systém (Control Oil Traffic). Tyto speciálně konstruované technologie zajistí kontinuální a stabilní průtok oleje a provozní tlak, k vytvoření optimální nárazové energie. Oba systémy působí jako hydraulický tlumič nárazů, kdy konstantní nárázová energie dále snižuje jakýkoliv zpětný ráz k nosiči.
Všechny HS-modely jsou vybaveny standardně ABF-technologií. Jedná se o automatický řídící systém, který se automaticky aktivuje, pokud jsou během provozu zjištěny údery nástroje "naprázdno". Tím se zabrání obrovskému množství energie působit na životně důležité komponenty, zvyšuje se životnost a snižuje opotřebení kladiva. Delší intervaly údržby charakterizují tato kladiva jako mimořádně spolehlivá.